Kiedyś to było

Kiedyś to było

Nie istniał również cały system iso, który powstał dużo później. Początkowo jakość była weryfikowana przez wolny rynek. Nie potrzebny był nikt taki, jak pełnomocnik iso 9001, ponieważ dane przedsiębiorstwo relatywnie szybko zdobywało przewagę nad tymi firmami, które produkowały analogiczne dobra, ale których jakość była dużo niższa.

Fama, że to właśnie to przedsiębiorstwo jest producentem artykułów najlepszej na rynku jakości, było dla niego najlepszą reklamą. Potem powstał cały system oceny jakości. A jedną z nich zajmuje się właśnie pełnomocnik iso 9001 (takie ciekawostki to na silesia24).

Czy samo zarządzanie jakością

Ona pragnie zarządzania

Może również podlegać jakościowym ocenom?

Wydaje się to dość specyficzne, ale tak właśnie jest. Jeśli dbanie o jakość nie będzie jakościowe, to sama jakość również przestanie nią być. Dlatego właśnie firma, która stawia na jakość powinna pytać się o porady takiego kogoś, jak pełnomocnik iso 9001.

To właśnie on jest tą osobą, która skontroluje w przedsiębiorstwie system zarządzania jakością (zobacz więcej) i powie, czy jest on odpowiedni i wydajny. Sama zaś firma będzie mogła się tym pochwalić i reklamować się, ze spełnia normy jakościowe.